Івано-Франківська центральна міська клінічна лікарня отримає 400 тисяч євро на виконання спільного з румунськими колегами проекту ЄС

 У рамках реалізації проєкту протягом року має бути закуплено медичне обладнання для двох лікарень і проведено відповідне навчання медичного персоналу. Зазначимо, що вигравати такі проекти не так просто, як може видаватися на перший погляд. Безпосередньо над проєктом лікарі двох країн працювали близько двох з половиною років, але до нього вони йшли десять років…

З вітальними словами до присутніх звернулися представниця регіонального офісу Програми транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства Угорщина–Словаччина–Румунія–Україна–2014-2020 в Івано-Франківській області Оксана Шийчук, голова міста Івано-Франківська Руслан Марцінків, менеджер проєкту від Румунії, керівник міської лікарні Сігету Мармація Дунка Даніель Раду, котрий особливо відзначив активну й продуктивну співпрацю, яку розгорнули обидві лікарні, що дуже добре, оскільки для хвороб кордонів не існує. А менеджер проєкту від України головний лікар ЦМКЛ Тарас Масляк подякував усім творцям проєкту за його успішний старт, пишуть Версії з посиланням на Галичину.

Якщо вичерпніше про сам проект, то завдяки йому ЦМКЛ отримає 20 одиниць сучасного медичного обладнання для діагностики, хірургії, анестезії та інтенсивної терапії, швидкої діагностики й підтримки життя в надзвичайних ситуаціях, лікування хронічних захворювань та геріатрії. Втім, і на цьому наголошували обидві сторони, вибудовується якісно новий і продуктивний механізм співпраці між дружніми лікарнями Румунії й України для обміну знаннями, спільних навчальних програм і медичних послуг у сфері профілактичної медицини, діагностики хронічних захворювань. Адже усім зрозуміло, що для успішної реалізації й функціонування проєкту необхідно буде пройти відповідний кваліфікований вишкіл медичного персоналу, який працюватиме на сучасному медобладнанні.

Власне саме для цього заплановано другу частину проєкту – «Спеціалізовані тренінги», що складатиметься з п’яти спеціалізованих воркшопів, які пройдуть у лікарнях-партнерах. Зокрема в Івано-Франківській ЦМКЛ відбудуться воркшопи на теми «Роль і значення лапароскопії в діагностиці та лікуванні гострих хірургічних захворювань черевної порожнини», «Переваги використання якісного обладнання в діагностиці та лікуванні очних захворювань», «Цінність швидкого і якісного лабораторного обстеження в діагностиці в умовах невідкладної допомоги пацієнтам». У Сігету Мармація пройдуть воркшопи на теми «Механічна вентиляція –інвазивна та неінвазивна» та «Догляд за хронічними ранами та стомою».

Такий обмін знаннями і спільне навчання обох команд лікарів з Івано-Франківська й Сігету Мармація дасть можливість не лише значно підвищити професійний рівень медичного персоналу, а й зав’яже тісніші професійні відносини й дружні міжособистісні стосунки колег-лікарів Румунії й України.

Що цікаво, один із менеджерів проєкту – Моніка Діну – відзначила, що за ці два з лишком роки вона побувала в Івано-Франківську шість разів. Природа, колорит традицій і життя громади Прикарпаття настільки її захопили, що вона з фотографій та відеоматеріалу, який назбирала за цей час, планує власним коштом випустити документальний фільм.

А тим часом триває праця над новим спільним проєктом лікарні Сігету Мармація й ЦМКЛ: будівництво в Івано-Франківську додаткового приміщення невідкладної та ургентної допомоги при Центральній міській клінічній лікарні та наповнення його необхідним обладнанням.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

The post Івано-Франківська центральна міська клінічна лікарня отримає 400 тисяч євро на виконання спільного з румунськими колегами проекту ЄС appeared first on Версії | новини та розслідування.

Івано-Франківська центральна міська клінічна лікарня та її румунські колеги з міської лікарні Сігету Мармація презентували спільний транскордонний проєкт з Євросоюзом, який приніс медицині України й Румунії близько мільйона євро, з яких ЦМКЛ отримає 400 тис.

The post Івано-Франківська центральна міська клінічна лікарня отримає 400 тисяч євро на виконання спільного з румунськими колегами проекту ЄС appeared first on Версії | новини та розслідування.