IPO Knowbe4, Inc.: захист від кібератак

Періодично в заголовках ЗМІ зустрічаються згадки про чергові кібератаки на найбільші корпорації та приватних осіб по всьому світу. Починається будь-яка кібератака з порушення її об’єктом елементарних правил безпеки: відкриттям посилання або листа підозрілого походження. Знання співробітниками компанії основ кібербезпеки стало не менш важливим, ніж знання базових правил пожежної безпеки.

Компанія KnowBe4 є одним з найбільших провайдерів SaaS- платформ з навчання співробітників безпеки роботи в мережі та імітації фішингу (шахрайство з метою отримання особистих даних). KnowBe4 подала заявку за формою S-1 на проведення IPO на біржі NASDAQ. Компанії присвоєно тікер “KNBE”. Розміщення відбудеться 22 квітня, а торги почнуться наступного дня.

Бізнес KnowBe4

Компанія KnowBe4 була заснована у 2010 році відомим фахівцем з кібербезпеки Стю Сьюверманом (Stu Sjouwerman), який її очолює й зараз. Він є головним редактором Cyberheist News – провідного електронного видання, присвяченого IT-безпеці. Платформа компанії дозволяє організаціям мінімізувати вплив людського фактора під час кібератак за допомогою навчання співробітників. Персонал постійно отримує актуальну інформацію про типи, характер та види шахрайських схем.

Бізнес KnowBe4

KnowBe4 при створенні платформи застосувала інтегрований підхід, який дозволив з’єднати обізнаність співробітників, хмарне програмне забезпечення, штучний інтелект, машинне навчання та аналітику даних. На думку компанії основним активом та одночасно головним джерелом загроз безпеці є люди. KnowBe4 в своїй платформі застосовує соціальну інженерію, яка дозволяє адаптувати програми підготовки персоналу з урахуванням можливих схем маніпуляції з людською психікою. Позаяк часто співробітники не відразу розуміють, що у них намагаються дізнатися будь-які секретні дані.

Бізнес KnowBe4

Компанія пропонує наступні послуги :

 • Навчання основам кібербезпеки.
 • Управління кібербезпекою “під ключ”.
 • Аналітика ризиків і комплаєнс.

KnowBe4 здійснює продаж безпосередньо новим клієнтам та за допомогою торгових партнерів. Останні забезпечили понад 37% виручки компанії. Клієнтами KnowBe4 стали більш як 37000 організацій. Частка міжнародних продажів в структурі виручки компанії за останні два роки зросла вдвічі з 6,0% до 11,9%. Пандемія коронавірусу сприятливо вплинула на темпи розвитку бізнесу компанії, коли більшість співробітників у світі пішли на віддалену роботу. Поговоримо тепер про адресний ринок KnowBe4.

Ринок та конкуренти KnowBe4

Міжнародні корпорації інвестують з кожним роком все більше фінансових ресурсів в кібербезпеку та відповідне навчання персоналу. За звітом IndustryARC, глобальний ринок IT-безпеки та захисту від фішингових атак за 2019 рік оцінюється в 922 млн USD. До 2025 року він може досягти 1,94 млрд USD. Середньорічні темпи зростання складуть 11,3%.

За оцінкою провідного експерта з кібербезпеки Кевіна Митника, за сумісництвом головного спеціаліста зі зламів KnowBe4, адресний ринок компанії у 2020 році склав 15 млрд USD. Більше ніж 30% його припадає на Північну Америку. При порівнянних темпах зростання (від 10 до 15%), до 2025 року він може досягти 25 млрд USD.

Основними конкурентами компанії є:

 • Barracuda Networks
 • Mimecast
 • Trend Micro
 • PhishLabs
 • Proofpoint
 • Symantec
 • Microsoft
 • IronScales
 • Cisco

Як бачимо, в списку присутні великі транснаціональні компанії. Але для них IT-безпека не є спеціалізацією, тому KnowBe4 при поточних темпах розвитку, про які ми поговоримо далі, може стати лідером індустрії.

Фінансові показники компанії

Як і багато представників сектора технологій, компанія не генерує чистий прибуток. Тому в першу чергу розглянемо динаміку зміни виручки KnowBe4. Відзначимо високі темпи зростання цього показника з 2018 по 2020 рік. За підсумками минулого року продажі компанії досягли позначки в 174,89 млн USD, відносне зростання до 2019 року склало 45,04%.

Фінансові показники компанії KnowBe4

Відносне зростання виручки у 2019 році до 2018-го склало 69,13%. Середні темпи зростання становлять 57,08%. Таким чином, в поточному році виручка може скласти 275 млн USD. Так само варто відзначити зростання валового прибутку KnowBe4. У 2020 році він склав 148,16 млн USD, відносне зростання до 2019 року – 48,16%. У 2019 відносне зростання до 2018-го склало 68,82%.

Швидкими темпами скорочується чистий збиток компанії. KnowBe4 вже в цьому році може досягти точки беззбитковості.

Фінансові показники компанії KnowBe4

Вільний грошовий потік компанії за підсумками 2020 року становить 36,72 млн USD. Відносне зростання до 2019 року склало 94,08%. Компанія має на своєму балансі 86 млн USD готівкових коштів, а всього зобов’язання компанії становлять 221 млн USD.

Коефіцієнт ефективності маркетингових витрат становить 0,7, тобто 1 USD маркетингових витрат приносить 0,7 USD виручки. Такий показник є точкою зростання компанії.

Зазначу високі темпи зростання виручки та позитивну динаміку в падінні швидкості збільшення витрат KnowBe4.

Сильні та слабкі сторони KnowBe4

Розібравши бізнес-модель компанії, виділимо сильні та слабкі сторони KnowBe4. До переваг компанії відношу:

 • Темпи зростання виручки компанії складають понад 40%.
 • Адресний ринок оцінюється в 15 млрд USD.
 • Темпи зростання валового прибутку перевищують рівень в 30 %, що дозволить вийти на точку беззбитковості за підсумками поточного року.
 • Платформа компанії задовольняє всім потребам потенційних клієнтів.
 • KnowBe4 впроваджує методики соціальної інженерії у свою платформу, чого не роблять найближчі конкуренти.

До ризиків інвестування в папери компанії можуть віднести:

 • Компанія все ще збиткова й не планує платити дивіденди. Скорочення чистого збитку нестабільне.
 • Темпи зростання виручки компанії будуть знижуватися.
 • KnowBe4 конкурує з великими транснаціональними компаніями, які володіють великими фінансовими та інтелектуальними ресурсами.

Деталі IPO та оцінка капіталізації KnowBe4

Публічне розміщення відбудеться 22 квітня. Компанія має намір продати 11,8 млн звичайних акцій за ціною від 16 до 18 USD за штуку. Обсяг залучення може скласти до 212,4 млн USD при розміщенні по верхній межі цінового діапазону. В ході минулих раундів фінансування KnowBe4 залучила 158 млн USD.

Андеррайтерами розміщення стали провідні інвестиційні банки: Piper Sandler & Co., Needham & Company LLC, Cowen and Company LLC, Canaccord Genuity LLC, Truist Securities, Inc., Morgan Stanley & Co. LLC, Goldman Sachs & Co. LLC, KKR Capital Markets LLC, Citigroup Global Markets Inc., UBS Securities LLC, Robert W. Baird & Co. Incorporated і BofA Securities, Inc.

Після IPO капіталізація компанії KnowBe4 може скласти 2,84 млрд USD. Для оцінки потенціалу/зростання акцій в lock-up період використовуємо коефіцієнт (мультиплікатор) P/S (капіталізація/виручка). Після розміщення P/S складе 16,24 (2,84/0,17488).

Для технологічного сектора мультиплікатор досягає 25, що створює апсайд по паперах компанії на рівні в 54,03%. Тому рекомендую розглянути компанію KnowBe4 для середньострокового і довгострокового інвестування.