Храм, який дивом уцілів: блогер показав, як виглядає двохсотлітня церква в Чорнобилі

Село Красне розташоване за 40 кілометрів від Чорнобиля на лівому березі річки Прип’ять. Таку назву село отримало за свою надзвичайну красу, оскільки зі слів старожилів, воно дуже акуратним і доглянутим, а церква доповнювала його вигляд багатим оздобленням. Однак після аварії на Чорнобильській АЕС, жителі змушені були, звичайно ж, покинути село. Саме в Красному знаходиться унікальна пам’ятка – дерев’яна церква Архістратига Михаїла, збудована близько 1800 року. Нині це один із двох храмів у зоні відчуження, що збереглися до наших днів.

Перший – діючий Свято-Іллінський храм у Чорнобилі. Також у селищі Товстий Ліс довгий час залишалася Свято-Воскресенська церква періоду козацького бароко, однак у 1996 році, на жаль, вона була знищена пожежею.

Перші згадки про Храм Архістратига Божого Михаїла відносяться до початку XVII століття. У 1926 році церкву закрили, а священика відправили на заслання до Сибіру. До 1942 року, коли церква була відкрита знову, її двічі намагалися спалити, але селяни вставали стіною і обидва рази рятували святиню. І все ж в 1986 році уберегти храм не вдалося.

У перші дні після аварії на ЧАЕС, наповнені загальної плутаниною і панікою, Михайлівський храм в виселеному селі Красне був повністю розграбований. Стародавні ікони, інші цінні та унікальні предмети церковного ужитку зникли назавжди. Навіть полотна із зображенням святих, розміщені на стінах на великій висоті, були зірвані.

За останні кілька років силами церковної громади Свято-Іллінського храму та адміністрації зони відчуження виконана реставрація куполів і покрівлі церкви. Світло-зелені куполи церкви Архистратига Михаїла сьогодні можна бачити в ясну погоду з готелю «Полісся» міста Прип’ять.

Зараз гостями церкви в Красному є лише священик з Чорнобиля, співробітники радіаційно-екологічного моніторингу та птахи, які охоче в’ють собі гнізда під банею. Декілька разів на рік тут проводять службу.

Також частими гостями зони відчуження, а зокрема й села Красного є, звичайно ж, туристи. Так, відеоблогер-екстремал Сергій Тейсер, уродженець Житомира, відвідав церкву Архістратига Божого Михаїла, що у Красному. Турист показав храм із середини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:У Галичі на місці караїмського храму встановлять пам’ятний знак

Публікація Храм, який дивом уцілів: блогер показав, як виглядає двохсотлітня церква в Чорнобилі запозичена із ресурсу WestNews.com.ua.

Село Красне розташоване за 40 кілометрів від Чорнобиля на лівому березі річки Прип’ять. Таку назву село отримало за свою надзвичайну красу, оскільки зі слів старожилів, воно дуже акуратним і доглянутим, а церква доповнювала його вигляд багатим оздобленням. Однак після аварії на Чорнобильській АЕС, жителі змушені були, звичайно ж, покинути село. Саме в Красному знаходиться унікальна пам’ятка […]

Публікація Храм, який дивом уцілів: блогер показав, як виглядає двохсотлітня церква в Чорнобилі запозичена із ресурсу WestNews.com.ua.