Гормон щастя, наркотик, пристрасть, велетенський корабель, стиль життя: чим для акторів та глядачів є Франківський драмтеатр

27 березня відзначають Міжнародний день театру. WestNews не міг обійти стороною це свято, оскільки Франківський драмтеатр ім. Івана Франка відомий не лише талановитими акторами та режисерами, котрі були номіновані на різні престижні премії, а й сучасною неординарною постановкою відомих вистав.

Франківському драмтеатру справді і без перебільшення є чим гордитися. У 2018 році театр отримав статус “Національного”. Театр неодноразово з гастролями перетинав кордони та океани: Польща, Німеччина, Італія, Канада, США. Вистави, які були показані на головній театральній сцені Франківська, отримали найвищу мистецьку премію ім. Тараса Шевченка.

“На багатьох фестивалях наші вистави ставали переможними. На Всеукраїнському фестивалі премії “ГРА” за три роки двічі наш театр був переможцем у номінації “Пошуково-експериментальний театр” із виставами “Гамлет” і “Дванадцята ніч”.

24 серпня 2020 року ми зіграли виставу “Нація” на горі Піп Іван. Це фактично найвисокогірніша вистава, яку я знаю”, – розповідає директрор театру Ростислав Держипільський.

Вистава “Нація” на горі Піп Іван

Про роль театру у своєму житті із журналістами WestNews поділилися й самі актори Франківського драмтеатру Іван Бліндар, Юрій Вихованець, Ольга Комановська та Галина Баранкевич.

“Театр – це моя друга сім’я. Момент, коли я на сцені, – це наповнення, це процес відшукування щастя”, – розповідає франківський актор Іван Бліндар.

Театр полонив серце Івана і в якійсь іншій ролі, окрім актора, він себе не бачить. Проте артист ділиться, що й заради улюбленої діяльності змушений жертувати особистим життям.

“Частина мене, мого єства і душі, спосіб і стиль життя” – ось чим є театр для франківської артистки та співачки Галини Баранкевич. Проте, якби так сталося, що раптом “без театру”, то у Галини є друга вища освіта фармацевта-провізора.

“Та й батьки виховали мене так, що я вмію багато чого корисного робити в цьому житті, навіть садити город і вести господарство. Але, очевидно, я віддана своїй театральній діяльності, бо Мельпомена – ревнива і не допустить в професію людей, котрі душею не в ній”, – переконана акторка.

Ще один актор Франківського драмтеатру Юрій Вихованець відверто сказав, що ніколи не замислювався над тим, що для нього означає театр:

“Виявляється, дати відповідь на це питання не так просто. Це, напевне, як запитати «що для тебе означає кохання?». Не можу дати чіткого визначення. Відчуваю себе частиною команди велетенського швидкісного вітрильного корабля… І скільки би ти не випадав за борт, тебе завжди затягує назад!”

Журналістам WestNews Юрій розповів, що якби не став актором, то доглядав би коней або займався б єдиноборствами. Проте, за словами актора, з теперішнім станом речей в країні, митцям постійно доводиться шукати інші джерела доходу, навіть поза карантином.

Заслужена артистка України Ольга Комановська про свою професію може говорити вічно.

“Театр для мене як явище, як стихія… Скажу відверто, коли постає питання, що для мене театр, то одразу починаю якось формулювати в голові правильну відповідь і розумію, що як не скажеш, то все не так, як хотілось би. Бо як можна розказати про любов? Тільки відчувати… Ну не банально можна хіба що тільки у віршах…мабуть…тому в голові одні лишень емоції.

Театр – мій світ, моя пристрасть, моє життя. А як інакше скажеш, коли кожен день в словах, думках і навіть в снах такий свого роду наркотик, така собі театроманія”, – ділиться акторка.

За словами Ольги, з кожною виставою, з кожною прем’єрою, вона все більше розуміє, що без театру не може жити:

“Деколи навіть страшно стає, а що коли “без”? Де б я ще могла віднайти подібний гормон щастя. І якщо після перегляду вистав хтось знаходить внутрішній спокій, гармонію душі, серця, якщо театр когось спонукає до роздумів, якщо театр піднімає дух, вселяє віру в себе, дає надію, лікує…зцілює!, то скажіть, як можна так себе не любити, щоб не любити театр? Запитаєте чи я щаслива, що є частинкою театрального світу? Безкінечно щаслива!”

Щасливі і глядачі, котрі відвідують театр та з нетерпінням чекають прем’єр. Саме з такими поспілкувався WestNews.

“Я люблю театр за те, що туди можна увійти з дівчиною в елегантному одязі і в будь-якому випадку гарно провести час! Актори дуже класно перевтілюються у різні образи, це ще більше поглинає мене в історію на сцені. Театр набагато кращий, аніж кіно. Деякі вистави я відвідував по 5 разів, і це зовсім не нудно, а навпаки відкривається якась нова деталь! Дуже шкода, що зараз не можна прийти з друзями або з дівчиною до театру на вечір, який обов’язково був би вдалим!” – розповідає про своє ставлення до театру франківець Василь.

Особливу атмосферу з глядацького залу театру відчуває і місцева мешканка Наталя. Дівчина захоплюється театром та каже, що старається не пропустити жодної прем’єри:

“Для мене театр – це інший світ, і я захоплююся цим світом. Ці величезні просторі зали, широкі перила, коли піднімаюся цими сходами, то “осанка” стає стрункішою, бо відчуваю себе у культурному місці. Гра акторів неперевершена, а театр – це місце для естетичного задоволення.”

Франківський драмтеатр

Якщо карантин паралізовує роботу ресторанів, кінотеатрів, спортзалів, то у Франківському драмтеатрі завжди вирує життя. Навіть якщо для глядачів вхід закритий, то репетиції там проходять постійно. Також наші актори їздять на гастролі і фестивалі по всій Україні, де немає “червоної” зони.

Так, нещодавно вони повернулися з Сум, де проходив фестиваль «Чехов-фест», на якому франківські артисти представили виставу «Три сестри». А також в рамках туру «театр в зоні доступу» актори відвідали українських бійців у зоні АТО. Зокрема, в місті Северодонецьк зіграли виставу «Солодка Даруся». З цією ж виставою побували і в зоні відчуження у місті Чорнобиль.

У стінах Франківського драмтеатру щодня народжуються нові ідеї для вистав. Зі сцени Франківського драмтеатру глядачів захоплювали креативними інтерпретаціями класичних п’єс, оригінальними костюмами та декораціями, глядачів хвилювали драмами та веселили комедіями. Зали Франківського драмтеатру бачили сміх, сльози та роздуми як акторів, так і глядачів.

Франківський драмтеатр живе! А в час карантину, коли покази вистав заборонені, він готує нову прем’єру для театроманів!

Редакція  WestNews вітає Франківський драмтеатр із професійним святом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Проєкт Франківського драмтеатру потрапив до списку премії Українського культурного фонду

Публікація Гормон щастя, наркотик, пристрасть, велетенський корабель, стиль життя: чим для акторів та глядачів є Франківський драмтеатр запозичена із ресурсу WestNews.

27 березня відзначають Міжнародний день театру. WestNews не міг обійти стороною це свято, оскільки Франківський драмтеатр ім. Івана Франка відомий не лише талановитими акторами та режисерами, котрі були номіновані на різні престижні премії, а й сучасною неординарною постановкою відомих вистав. Франківському драмтеатру справді і без перебільшення є чим гордитися. У 2018 році театр отримав статус “Національного”. Театр неодноразово з гастролями перетинав кордони та океани: Польща, Німеччина, Італія, Канада, США. Вистави, які були показані на головній театральній сцені Франківська, отримали найвищу мистецьку премію ім. Тараса Шевченка. “На багатьох фестивалях наші вистави ставали переможними. На Всеукраїнському фестивалі премії “ГРА” за три роки двічі наш театр був переможцем у номінації “Пошуково-експериментальний театр” із виставами “Гамлет” і “Дванадцята ніч”. 24 серпня 2020 року ми […]

Публікація Гормон щастя, наркотик, пристрасть, велетенський корабель, стиль життя: чим для акторів та глядачів є Франківський драмтеатр запозичена із ресурсу WestNews.