Франківців чекає чергове здорожчання води і опалення?

Результат пошуку зображень за запитом

Але збільшивши тариф на електроенергію, регулятор не підняв тарифи на водопостачання та водовідведення. Через це тільки за липень водоканали понесли збитки у розмірі близько 200 млн гривень. Про це повідомили під час пресконференції в Асоціації водоканалів України, пишуть Версії з посиланням на  Бліц-Інфо.

Основна причина подорожчання  – встановлення нового тарифу на передачу електроенергії, який було збільшено з 6 до 37 копійок за кВт, тобто майже на 600%.

Водоканали та теплопостачальні підприємства належать містам і міська влада дотує підприємства з місцевих бюджетів.

“Тариф на електроенергію зріс на 25 відсотків! Це катастрофа для місцевих бюджетів! Для деяких міст – це стане приводом для подачі погодинної води, я вже не кажу про тролейбусне сполучення і інші моменти!!! Міський бюджет влетів приблизно в 12 млн. грн“, – написав міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

Водночас, як повідомила віце-президент Асоціації «Укрводоканалекологія» Ольга Бабій, якщо питання не буде вирішено комплексно до жовтня, відключення водоканалів від електрики призведе також до неможливості здійснювати теплопостачання в населених пунктах країни.

«Ми хочемо попередити:  з 20 серпня деякі міста вимушені будуть перейти на почасову подачу води, щоб скоротити витрати на електроенергію. Якщо ж ситуація не буде вирішена шляхом законодавчого корегування, водоканали будуть відключати від електропостачання. Припинення водопостачання та водовідведення матиме непередбачувані техногенні та екологічні наслідки для міст України», – відзначила Ольга Бабій.

The post Франківців чекає чергове здорожчання води і опалення? appeared first on Версії | новини та розслідування.

З 1 липня повноцінно запрацювала нова модель ринку електроенергії, в результаті чого відбулось подорожчання електроенергії для підприємств на 25%.

The post Франківців чекає чергове здорожчання води і опалення? appeared first on Версії | новини та розслідування.