Франківського суддю відзначили за покарання секретаря, який приховавув справи проти п’яних водіїв

Премію “Честь тижня” за покарання секретаря суду, який підривав довіру до судової влади, отримує суддя Івано-Франківського міського суду Роман Хоростіль.

У 2018 році Ігор Гаталевич, секретар Тисменицького райсуду, що в Івано-Франківській області, врятував від штрафу та позбавлення прав аж 11 водіїв, які сідали за кермо п’яними чи під дією наркотиків, передає 24 канал.

Водіям вдавалось уникати покарання, адже Гаталевич не вносив відомості про справи до автоматизованої системи документообігу суду. Коли секретар суду приймає документи, він має опрацювати та зареєструвати їх в той же день. Дату надходження документів можна перевірити на штампі суду, який ставлять на примірнику того, хто їх подає.

В 11 випадках секретар взагалі не реєстрував справи. Інші працівники апарату суду помітили це, коли з моменту надходження однієї із справ пройшло вже чотири місяці. Судді довелось закрити провадження. Адже покарати такого водія суддя міг лише впродовж двох місяців з дня порушення. Хоч водії авто уникли покарання, секретар суду, який їм допомагав, – ні.

Нещодавно Ігоря Гаталевича засудили до двох років обмеження волі. Після звільнення екс-секретар не зможе ще два роки обіймати посади в органах судової влади чи запрацювати з автоматизованими системами документообігу. Справу розглядав суддя Івано-Франківського міського суду Роман Хоростіль.

хоростіль
Роман Хоростіль

Під час розгляду справи в суді Гаталевич свою вину визнав. Стверджував, що щиро розкаюється, просив суд його суворо не карати. Але суддя Хоростіль звернув увагу на те, що обвинувачений так і не повідомив, на чиє прохання приховував справи. Якби секретар щиро розкаявся, він би сприяв розкриттю злочину.

Також суддя зазначив, що поведінка секретаря підірвала довіру людей до судової влади. Тому суддя Роман Хоростіль вирішив, що покарання має не лише запобігати новим злочинам, а й відновлювати довіру до суду.

Нагадаємо, Франківського митника покарали за порушення, пов’язане з корупцією

The post Франківського суддю відзначили за покарання секретаря, який приховавув справи проти п’яних водіїв appeared first on Галицький Кореспондент.

Премію “Честь тижня” за покарання секретаря суду, який підривав довіру до судової влади, отримує суддя Івано-Франківського міського суду Роман Хоростіль. У 2018 році Ігор Гаталевич, секретар Тисменицького райсуду, що в Івано-Франківській області, врятував від штрафу та позбавлення прав аж 11 водіїв, які сідали за кермо п’яними чи під дією наркотиків, передає 24 канал. Водіям вдавалось уникати покарання,

The post Франківського суддю відзначили за покарання секретаря, який приховавув справи проти п’яних водіїв appeared first on Галицький Кореспондент.