Франківські депутати вважають абсурдом домашній арешт для терористів чи зрадників національних інтересів

Депутати Івано-Франківської міської ради вимагають у президента, голови ВРУ та керівників фракцій ВРУ підтримати проект Закону України «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (щодо особливостей застосування запобіжних заходів за вчинення злочинів  проти основ національної та громадської безпеки)».

Відповідне звернення було прийнято сьогодні, 18 травня, на позачерговому засіданні сесії міської ради, повідомляє «Галицький кореспондент».

Так, Кримінальним процесуальним кодексом України не встановлено обмежень щодо застування особистого зобов’язання, особистої поруки, домашнього арешту, застави щодо особи, яка звинувачується у вчиненні злочинів проти основ національної та громадської безпеки.

Відтак, депутати Івано-Франківської міської ради вважають, що Кримінальний процесуальний кодекс України надає можливість терористам, колаборантам, «п’ятій колоні ворога» опинитись на свободі під незначну заставу або ж під домашній арешт.

«Фактично,  щодо особи, яка, наприклад, вчинила державну зраду  (стаття 111 Кримінального кодексу України) або терористичний акт (стаття 258 Кримінального кодексу України) суд може застосувати не такий запобіжний захід, як тримання під вартою, а інший – домашній арешт, заставу та інші… Попередня судова практика застосування відмінних від тримання під вартою запобіжних заходів до осіб, які звинувачувались у державній зраді, диверсії, вчиненні терористичного акту та інших злочинах, мала наслідком те, що такі підозрювані та обвинувачені порушували вимоги КПК України й рішень судів та переховувались від органів досудового слідства та судів, в першу чергу на території країни держави-агресора – Російській Федерації», – йдеться у зверненні.

Останній приклад, за словами депутатів, – це резонансне обрання запобіжного заходу Віктору Медведчуку, який підозрюється у державній зраді. Так, Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

«Таким чином, застосування до терориста чи зрадника щось на зразок домашнього арешту з нібито «щирим» наміром того, що це не створить подальших проблем для досудового розслідування та можливого притягнення цих осіб до кримінальної відповідальності виглядає абсурдним», – додають депутати.

До теми: Франківцям розповіли, що треба знати про зміни у призначенні субсидій

The post Франківські депутати вважають абсурдом домашній арешт для терористів чи зрадників національних інтересів appeared first on Галицький Кореспондент.

Депутати Івано-Франківської міської ради вимагають у президента, голови ВРУ та керівників фракцій ВРУ підтримати проект Закону України «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (щодо особливостей застосування запобіжних заходів за вчинення злочинів  проти основ національної та громадської безпеки)». Відповідне звернення було прийнято сьогодні, 18 травня, на позачерговому засіданні сесії міської ради, повідомляє «Галицький кореспондент».

The post Франківські депутати вважають абсурдом домашній арешт для терористів чи зрадників національних інтересів appeared first on Галицький Кореспондент.

Дополнительно: