Франківські депутати вимагають виплатити заборгованість по зарплаті медпрацівникам

Депутати Івано-Франківської міської ради звернулися до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України з вимогою  прийняття збалансованого Державного бюджету на 2022 рік в частині, що стосується забезпечення сфери охорони здоров’я, лікувальних закладів, фінансування заробітних плат медичних працівників.

Відповідне звернення прийняли сьогодні, 18 жовтня, на сесії міської ради.

«Задекларовані владою зарплати середнім медичним працівникам у розмірі  від 13,5 тис грн, а лікарям – від 20 тис грн. у проєкті Державного бюджету передбачені лише для 200 тис. осіб середнього медичного персоналу та 90 тис. лікарів.  Однак на кінець 2020 року в системі охорони здоров’я працювало 273 526 осіб середнього медичного персоналу та 147 361 лікар-фізична особа. Тобто фактично в медичних закладах працює лікарів та осіб середнього медичного персоналу на 130 тис. більше, ніж Уряд розрахував у проєкті Державного бюджету на 2022 рік», – йдеться у зверненні.

Це означатиме, на переконання депутатів, скорочення 130 тисяч посад медичних працівників. Так само зростає заборгованість по виплаті заробітної плати та надання соцдопомоги у системі охорони здоровя.

«Сьогодні місцеві бюджети не здатні дотувати ті сфери, які недофінансовуються з Державного бюджету. Місцеві бюджети не зможуть врятувати від скорочення 130 тис. посад медпрацівників», – кажуть обранці.

У цьому зв’язку депутати просять негайно погасити заборгованість з виплати заробітної плати медичним працівникам; вжити невідкладних заходів для недопущення скорочення посад медичних працівників; у проєкті Державного бюджету на 2022 рік передбачити  фінансування сфери охорони здоров’я у повному обсязі.

Читайте також:  “У нас були черги зі швидких”: івано-франківські лікарі про ситуацію з COVID-19

The post Франківські депутати вимагають виплатити заборгованість по зарплаті медпрацівникам appeared first on Галицький Кореспондент.

Депутати Івано-Франківської міської ради звернулися до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України з вимогою  прийняття збалансованого Державного бюджету на 2022 рік в частині, що стосується забезпечення сфери охорони здоров’я, лікувальних закладів, фінансування заробітних плат медичних працівників. Відповідне звернення прийняли сьогодні, 18 жовтня, на сесії міської ради. «Задекларовані владою зарплати середнім медичним працівникам у

The post Франківські депутати вимагають виплатити заборгованість по зарплаті медпрацівникам appeared first on Галицький Кореспондент.

Дополнительно: