Фестивалю “Брама” у Франківську більше не бути?

Другий рік поспіль в Івано-Франківську проходив Всеукраїнський фестиваль фентезі “Брама”, який збирав письменників з усієї України. Але цього року організатори вирішили не проводити його через конфлікти всередині команди.

Першим цю ситуацію коментував засновник і ідейник фестивалю Анатолій Мицкан. На своїй сторінці у фейсбуці він написав, що ідея була сира і все пішло не в той бік.

“Люди, яким видавалося, що цей проект має бути саме таким, яким його бачать вони, так енергійно взялися робити другу Браму, що навіть не помітили, як я перестав брати у тому всьому участь. За цілий рік Брама не виросла, не розквітла. Вона перетворилася у банальний шароварний фест…”

Натомість одна з організаторок проекту Оксана Мельник має свій погляд на ситуацію, який і висловила на своїй сторінці:

“Ми дали паузу, нічого не коментували, не доводили нічого нікому, адже, як то кажуть, не виносили сміття з хати. Але оскільки автор ідеї і далі голосно говорить про нікчемність фестивалю, то дозволю собі висловити нашу одностайну думку, що фестиваль вдався і виконав свою основну місію. А єдиним винуватцем закриття проекту є сам же автор.

Я свідомо не називаю ім’я автора, його заблокувала одразу після минулорічного фестивалю, адже кожен його пост, то був ніж в серце мені та співорганізаторам, і ті пости носили грубий та насмішкуватий характер (дуже гарно завернутий в папірці для тих, хто не в темі). Плачі про те, що ніхто не помітив його відсутності – нісенітниці, адже ми всі писали, дзвонили, шукали через знайомих, посередників, через дружину, насправді не розуміючи, що трапилось, хвилювалися, і за період шість місяців вперше за два тижні до фестивалю почули, що це все “повна лажа” і що “я не так хотів” (а як хотів – ніхто так і не дізнався), і що “я не маю жодного відношення до фестивалю”.

Ті два тижні, то був великий стрес для всіх нас, бо вже все відміняти запізно, адже це пів року підготовки, запущено великий і багатофункціональний механізм: запрошені гості, придбані квитки, готелі заброньовані, завдатки проплачені, афіші видруковані та вивішені, анонси зроблені. Щодня ми чекали на якусь “бомбу”, – і пост перед самим фестивалем підняв на ноги не тільки організаторів, а тих, хто хоч трохи “варився в цій кухні”, телефони були червоні, месенджери завалені питаннями “Чи буде Брама”. Вона мусіла бути. Та найважче було на прямих ефірах, коли нас запрошували розповісти про фестиваль, і про майбутнє його, ми знали вже тоді, що його не буде, але ми мовчали, зціплювали зуби, посміхалися і запрошували гостей на фестиваль”, – написала організаторка.

Також Оксана Мельник додала, що компанія M GROUP DEVELOPMENT, мала на меті щорічно підтримувати фестиваль, прививаючи любов до української літератури, знайомлячи широке коло читачів з фентезійним жанром.

В основну робочу групу фестивалю входили подружжя Савки-Лінник, Юлія Кміта-Ференц, Оксана Мельник та автор ідеї – Анатолій Мицкан.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Вижниці розпочнеться Міжнародний гуцульський фестиваль

Публікація Фестивалю “Брама” у Франківську більше не бути? запозичена із ресурсу WestNews.com.ua.

Другий рік поспіль в Івано-Франківську проходив Всеукраїнський фестиваль фентезі “Брама”, який збирав письменників з усієї України. Але цього року організатори вирішили не проводити його через конфлікти всередині команди. Першим цю ситуацію коментував засновник і ідейник фестивалю Анатолій Мицкан. На своїй сторінці у фейсбуці він написав, що ідея була сира і все пішло не в той […]

Публікація Фестивалю “Брама” у Франківську більше не бути? запозичена із ресурсу WestNews.com.ua.