«Фелікс Австрія» занурює в історію нашого міста», – Ростислав Держипільський

29 листопада в Івано-франківському національному академічному драм-театрі відбулася пресконцепція з приводу другої роботи режисера Жюля ОДРІ «Фелікс Австрія» за мотивами однойменного роману Софії Андрухович, повідомляє WestNews.

Прем’єра вистави запрошує у поетизовну епоху Австро-Угорщини – своєрідного прототипу Євросоюзу – де нас захоплює все: галицька кухня та вишукані манери, мультикультурність Станіславова та й загалом усієї спадщини Галичини початку ХХ століття. Мова йтиме про непросту долю двох дівчат, волею фатуму потерпілих, як два дерева, що не можуть рости, психічні візерунки їх ілюзій і зрештою, звільнення від них.

«Кожна прем’єра в нас є ексклюзивна, а ця найексклюзивніша. Це спогад на дві дії. Друга робота Жюля Одрі в стінах нашого театру. Мені дуже подобається все, з того, що я бачив. Я дуже непомітно опинявся в сітках акторів, так і має бути. Я дуже дякую, що в нас є Жюль», – розповів директор театру Ростислав Держипільський.

«Я вважаю, що ця прем’єра – черговий крок для розвитку нашого театру, до в ній поєднані кілька складових успіху: бестселер нашої землячки під кутом зору Жюля Одрі, котрий – з іншої цивілізації і дивиться на все під іншим кутом зору, пробує збагнути нашу сутність і запропонувати інший наратив, а естетика, яку пропонує Жюль – сучасна і дуже захоплює. І третя складова успіху – чудовий акторський ансамбль, де грають наймолодші, ті, котрі міцно вже про себе заявили і наші найстарші майстри сцени», – додав він.

«Вистава буде у вигляді спогаду. Тому в акторів нелегке завдання – грати не події, які відбуваються, а як Стефа (головна героїня), їх пригадує. У виставі ми хочемо показати, як пам’ять маніпулює нами. Це вистава про самотність, про любов, це гарне відчуття, що я робив з акторами. Це перший раз я робив адаптацію роману», – зазначив головний режисер Жюль Одрі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Заборонений” наживо: враження і резонанси

Публікація «Фелікс Австрія» занурює в історію нашого міста», – Ростислав Держипільський запозичена із ресурсу WestNews.com.ua.

29 листопада в Івано-франківському національному академічному драм-театрі відбулася пресконцепція з приводу другої роботи режисера Жюля ОДРІ «Фелікс Австрія» за мотивами однойменного роману Софії Андрухович, повідомляє WestNews. Прем’єра вистави запрошує у поетизовну епоху Австро-Угорщини – своєрідного прототипу Євросоюзу – де нас захоплює все: галицька кухня та вишукані манери, мультикультурність Станіславова та й загалом усієї спадщини Галичини початку […]

Публікація «Фелікс Австрія» занурює в історію нашого міста», – Ростислав Держипільський запозичена із ресурсу WestNews.com.ua.