Екс-співробітник Генконсульства Польщі намагався “відкупитися” від військової служби за 800 євро

Раніше, 9 липня 2020 року, слідчі слідчого управління ГУНП в області спільно зі співробітниками УСБУ в Івано-Франківській області під процесуальним керівництвом обласної прокуратури затримали франківця, який намагався дати 800 євро неправомірної вигоди військовому комісару, пише «Вільне.ІНФО» з посиланням на інформацію обласної поліції.

За таку суму 28-річний мешканець Івано-Франківська намагався відкупитися від проходження військової лікарської комісії та навчальних зборів.

Останнього ж поліцейські затримали у службовому кабінеті посадовця відразу після передачі 800 Євро. Кошти вилучено.

Затриманим виявився колишній співробітник Генерального консульства Республіки Польщі у Львові Андрій Леуш, який на даний час працює на громадських засадах в ГО «Центр польської культури та європейського діалогу в Івано-Франківську».

За інформацією аналітичної платформи «YouControl» Андрій Леуш є засновником ГО «Центр польської культури та європейського діалогу в Івано-Франківську» разом зі своєю дружиною Марією Осадіч, яка також є керівником цієї громадської організації.

Андрій Леуш (Andrzej Leusz) має подвійне громадянство – українське та польське. У 2018 році він був нагороджений Срібним Хрестом за заслуги перед Республікою Польща, рішення про що приймалось однією з вищих посадових осіб вказаної іноземної держави.

Як стало відомо журналістам «Вільне.ІНФО» із джерел з правоохоронних органів Андрій Леуш намагався втягнути посадову особу військового комісаріату м.Івано-Франківська в корупційну залежність, пропонуючи йому хабар в європейській валюті.

Сьогодні, 13 липня, за процесуального керівництва прокуратури Івано-Франківської області військовозобов’язаному Андрію Леушу, затриманому при наданні неправомірної вигоди службовій особі, обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою із правом унесення застави.

За вказані дії затриманому загрожує до восьми років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Також виникає питання, які задачі стоять перед вказаною ГО та її представниками в Україні…?

Раніше, 9 липня 2020 року, слідчі слідчого управління ГУНП в області спільно зі співробітниками УСБУ в Івано-Франківській області під процесуальним керівництвом обласної прокуратури затримали франківця, який намагався дати 800 євро неправомірної вигоди військовому комісару, пише «Вільне.ІНФО» з посиланням на інформацію обласної поліції. За таку суму 28-річний мешканець Івано-Франківська намагався відкупитися від проходження військової лікарської комісії та навчальних зборів. Останнього ж поліцейські затримали у службовому кабінеті посадовця відразу після передачі 800 Євро. Кошти вилучено. Затриманим виявився колишній співробітник Генерального консульства Республіки Польщі у Львові Андрій Леуш, який на даний час працює на громадських засадах в ГО «Центр польської культури та європейського діалогу в Івано-Франківську». За інформацією аналітичної платформи «YouControl» Андрій Леуш є засновником ГО «Центр польської культури та європейського діалогу в