До Києва повернувся український розвідник, який 5 років працював у тилу ворога

На підконтрольну Україні території повернувся розвідник Едуард Матюха, який понад 5 років працював в окупованому Донбасі. Свого часу він навіть був “народним мером” Горлівки, а також мав високі посади у Комуністичній партії так званої “ДНР”.

Інформація і докази про злочини Кремля на Донбасі, їхні схеми, фінансові канали, кадрові пасьянси – все це дуже важливо для протистояння ворогу. Тому таким неймовірно важливим є те, що здійснив наш герой , якого недавно привезли з окупованої території. Він виконав свою місію. І лише тепер можна розповісти його суперсекретну історію, йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень.

Ніщо не видавало в ньому воєнного розвідника. На кадрах поруч з бійцями, які дивляться крізь приціл на околиці окупованої Горлівки, він схожий радше на тилового функціонера. Едуард Матюха справді донедавна був вищим чиновником окупаційної адміністрації. І знає все про керівні структури так званої “ДНР”.

“Я є розвідником Головного управління розвідки Міністерства оборони України”, – каже Едуард Матюха.

Він був очима України від самого початку війни.

“Дійсно, Едуард – це та людина, яка надавала необхідну інформацію про реальну ситуацію на окупованих територіях”, – розповідає представник Головного управління розвідки Міноборони Вадим Скібіцький.

П’ять виснажливих років він провів без родини. Дружина нічого не знала про місію чоловіка і переїхала до Києва з глибокою раною, що її Едуард працює на окупантів. Тим часом розвідник вчився бути своїм серед чужих.

Уявіть: просто зараз про глибоко законспірованого українського розвідника, а, відтак, і всю довготривалу операцію з нашого сюжету дізнаються російські окупанти та кремлівські спецслужби. Тепер вже можна. Інформацію і докази про злочини Кремля на Донбасі, російські схеми та канали фінансування вже обробляють і систематизують наші аналітики.

Посвідчення “Донецької Республіки”, офіцерська книжка “Всевеликого Війська Донського”, членський квиток Компартії так званої “ДНР”, – лише частина тих документів, які дозволили йому знайти балакучих покровителів у російській Держдумі.

Кращою за “корочки” рекомендацією для депутатів Держдуми була стаття на сайті “Миротворець”. Ключові слова – “Едуард Матюха, посібник бойовиків і “народний мер”.

“Дуже вдала ідея була з мого боку створити сайт “Миротворець” і включити мене до цього сайту, з моєї подачі. Це відкрило мені двері усюди. А ще згадка про те, що я був народним мером, зробило мене героєм на всі дві “республіки”, – розповідає розвідник.

У травні 2014 року у Горлівці Едуарда Матюху обрали “виконувачем обов’язків мера”. Та він вкрай недовго очолював Горлівку. Навколо нього спалахнув конфлікт між бойовиками. Власне, це й було його першим великим завданням від Головного управління розвідки.

“Мерство” спричинило конфлікт між Безлером та іншими угрупуваннями, що спричинило вихід Стрєлкова до міста Донецьк. Цей штучно створений конфлікт зробив можливим конфлікти між угрупуваннями в містах Слов’янськ, Донецьк і Горлівка”, – розповідає він.

Чвари послаблювали бойовиків і давали Україні час зібратися з силами. А, тим часом, наша людина в Горлівці робила блискучу кар’єру. Едуард став першим секретарем міськкому Компартії. І почав заводити контакти з московськими комуністами – Геннадієм Зюгановим і його партією.

Наш розвідник з’ясував справжню роль КПРФ у відбудові нової російської імперії. Саме зюганівська партія стала для Кремля платформою для всіх проросійських анклавів у інших країнах. Абхазія, Придністров’я, Північна Осетія, фейкові “ДНР” та “ЛНР” – усі вони координуються Кремлем через комуністів. Призначена відповідальна особа – депутат Держдуми Російської Федерації Тайсан Казбек Кучуковіч.

“Особа, яка займається координацією урядів невизнаних держав з боку Державної Думи Російської Федерації”, – пояснює Матюха.

Із Тайсаєвим та іншими російськими комуністами Едуард формував так звані гумконвої, – і дізнався, що одне із їхніх завдань – відправляти готівку бойовикам.

“Мені відомо, що готівка доставляється шляхом так званих гуманітарних конвоїв. Якщо їде гуманітарний конвой, то долучають відповідне авто з цією готівкою”, – каже він.

Тайсаєв був першим в парламенті Росії, хто показав так зване звернення жителів ОРДЛО про незалежність від України. Під ним двадцять тисяч підписів. Як творилось це фальшиве волевиявлення народу Донбасу, український розвідник бачив на власні очі.

“Я, перший секретар Горлівського міськкому Комуністичної партії, був долучений до цього, і робилося це, як завжди робилося на Донеччині, береться оці дві руки, вставляються дві ручки і пишеться різними почерками та кольорами. Мені треба зібрати 1100. Був план, треба було виконувати завдання Російської Федерації, сіли троє, потім, хто приходив, казали, підпиши однією рукою, а потім іншою рукою, підписали”, – розповідає Матюха.

У такий же спосіб, після роздачі російських паспортів та проведення хитрого перепису населення, у так званих республіках, окупанти можуть застосувати план Б – референдум про приєднання ОРДЛО до Росії. Це буде ще один інструмент тиску на владу України, аби добитись російського трактування Мінських угод або закону про особливий статус Донбасу.

Є й план В. На тлі процесу примирення багато хто сподівається, що Росія вже не нападе. Але у Путіна цей козир завжди в кишені. Едуард виявив такі плани, – Кремль не заспокоївся.

“У минулому році відновлення проекту “Новоросія” розглядалося… Це були військові плани, здобуті мною, щодо захоплення Харківської області, Одеської області та створення сухопутного коридору до півострова Крим”, – зазначає розвідник.

“Завдяки Едуарду, ми знаємо плани розширення збройної агресії. Ми достеменно знаємо плани застосування інших частин та з’єднань Південного російського округу проти нашої держави”, – підкреслюють в ГУР Міноборони.

Самому Едуардові дуже не хочеться бути медійною особистістю. Розвіднику треба буквально повертати своє справжнє життя. Його дружина Олена пережила реальну кризу. Вона справді не знала, що чоловік розвідник. І докори знайомих – мовляв, Едуард співпрацює з окупантами, – завдали їй великого болю. Але тепер, немов камінь з душі впав. Виявляється все навпаки – чоловік герой, більше п’яти років ходив по лезу бритви. Тепер вони разом. Радіють кожній хвилині удвох. І вчаться жити новим життям – звичайно, з пересторогами, знаючи про мстивий характер ворога.

“Зараз я серед своїх і почуваю себе нарешті спокійніше, ніж останні п’ять з половиною років там. І я впевнений, що цей прапорець (показує на прапорець на бронежилеті – ред.) повернеться до цього міста, і до всіх Донецької та Луганської областей”, – запевняє Матюха.

Читайте також: Росія перекидає на Донбас спецпідрозділи та “казаків”, – Україна в ОБСЄ

The post До Києва повернувся український розвідник, який 5 років працював у тилу ворога appeared first on Галицький Кореспондент.

На підконтрольну Україні території повернувся розвідник Едуард Матюха, який понад 5 років працював в окупованому Донбасі. Свого часу він навіть був “народним мером” Горлівки, а також мав високі посади у Комуністичній партії так званої “ДНР”. Інформація і докази про злочини Кремля на Донбасі, їхні схеми, фінансові канали, кадрові пасьянси – все це дуже важливо для

The post До Києва повернувся український розвідник, який 5 років працював у тилу ворога appeared first on Галицький Кореспондент.

Дополнительно: