Бракує грошей та незрозумілі функцї: районні ради Івано-Франківської області звернулися до парламенту

Шість новоутворених районних рад Прикарпаття звернулися до Верховної Ради, Кабміну та інших обласних рад, щоб на місцевому рівні залишити додатково 5 % податку на доходи фізичних осіб, що дасть можливість районним радам сформувати бюджет та виконувати свої функції.

Для цього сьогодні, 18-го лютого, депутати шести рад (Івано-Франківської, Калуської, Коломийської, Косівської, Надвірнянської і Верховинської) зібралися на спільне засідання на площі перед адмінбудинком в Івано-Франківську.

Як пояснює голова Івано-Франківської районної ради Василь Попович, у законодавстві є певний дисбаланс. “Районні ради закон зобов’язав передати установи на місця, тобто на рівень територіальних громад, але не усі територіальні громади є настільки спроможними, щоб утримувати їх. Вони тільки можуть фінансувати зарплатню і енергоносії, а на розвиток у бюджеті немає коштів”, – каже Попович.

Голови райрад переконані, що районні ради є конституційними і вони мають мати як свої кошти, так і повноваження.
“Ми хочемо 5 % ПДФО, що дозволить депутатам районних рад повноцінно виконувати свої повноваження, мати депутатські фонди і допомагати неспроможним ОТГ. Нас не врахували у бюджетному кодексі. І сьогодні верховна рада має це поправити”, – говорить Василь Попович.

The post Бракує грошей та незрозумілі функцї: районні ради Івано-Франківської області звернулися до парламенту appeared first on Галицький Кореспондент.

Шість новоутворених районних рад Прикарпаття звернулися до Верховної Ради, Кабміну та інших обласних рад, щоб на місцевому рівні залишити додатково 5 % податку на доходи фізичних осіб, що дасть можливість районним радам сформувати бюджет та виконувати свої функції. Для цього сьогодні, 18-го лютого, депутати шести рад (Івано-Франківської, Калуської, Коломийської, Косівської, Надвірнянської і Верховинської) зібралися на

The post Бракує грошей та незрозумілі функцї: районні ради Івано-Франківської області звернулися до парламенту appeared first on Галицький Кореспондент.

Дополнительно: