Атестація депутатів: як звітують міські обранці Івано-Франківська

Чи всі депутати Івано-Франківської міської ради впоралися із завданням?

Експерти кампанії “Атестація депутатів місцевих ради” розповіли про те, як звітували депутати Івано-Франківської міськради про свою роботу у 2019 році.

У Івано-Франківській міській раді існує дві практики звітування – оприлюднення письмового звіту на сайті ради та публічні звіти на округах. Із 42-х депутатів міськради письмові звіти на офіційному сайті ради оприлюднили 37 депутатів. З них 16 депутатів ради прозвітували також публічно. 5 депутатів не прозвітували взагалі, пишуть Версії.

«Як мінімум один раз на рік депутат повинен звітувати перед мешканцями своєї громади, перед своїми виборцями. Звіт може бути письмовим і розміщатися на сайті ради чи в ЗМІ. Також він може бути публічним, коли депутат на особистих зустрічах звітує, що він зробив за певний відрізок часу. До кінця березня депутат повинен подати звіт про свою роботу. На жаль, за останній рік повної каденції за 2019 рік 5 депутатів не прозвітували взагалі», – відзначив Михайло Джогола, експерт ГО «Центр Політичних Студій».

Крім того, законодавством передбачено, що звіт повинен відповідати критеріям:

  • про діяльність депутата у міській раді та в її органах;
  • про присутність на пленарних засіданнях і засіданнях постійних комісій;
  • про прийняті міською радою та її органами рішення, про хід їх виконання, про їхню участь
  • обговоренні, прийнятті та в організації виконання рішень міської ради;
  • про роботу депутата з виборцями;
  • про виконання доручень виборців.

5-ти критеріям, визначеним законодавством, відповідають звіти Віталія Мерінова (УКРОП) та Михайла Вереса (позафракційний). 4-м критеріям, з 5-ти, що передбачені ЗУ “Про статус депутатів місцевих рад”, відповідають звіти лише Івана Гарасимка та Олександри Федорук (“Об’єднання “Самопоміч”), Стефана Магаса (ВО “Батьківщина”) та Володимира Олійника (УКРОП). У їх звітах за 2019 рік присутня інформація про роботу на окрузі, виконання доручень виборців, роботу в органах ради та обговорення проєктів рішень.

Про свою роботу в раді та її органах, виконання доручень виборців та роботу на окрузі (3 критерії до звіту) прозвітували 9 депутатів ради. Це Ярослав Горбовий та Василь Ревчук з ВО “Батьківщина”, Петро Гречанюк та Іван Пуйда з “Об’єднання “Самопоміч”, Володимир Кушнір, Сергій Палійчук, Степан Руднянин та Петро Шкутяк з БПП “Солідарність” а також Дмитро Чміль з УКРОПу.

Решта депутатів звітують лише за двома критеріями – “робота на окрузі” та “виконання доручень виборців”. Відтак, команда Атестації депутатів місцевих рад започаткувала кампанію «Вимагаємо звіту!», спрямована на поінформування виборців про їхніх обранців.

Також буде запущена онлайн-форма, в якій мешканців Івано-Франківська зможуть відзначити, звіт якого депутата за 5 років діяльності вони хочуть почути або побачити. ГО “Центр Політичних Студій”, на основі цих анкет буде звертатись безпосередньо до депутатів міськради з вимогою прозвітувати про діяльність. Анкету можна заповнити за посиланням.

«Ми звертаємося до депутатів з вимогою прозвітувати перед виборцями про 5 років їхньої роботи, як депутатів Івано-Франківської міської ради. Ми надамо їм критерії законодавства, зразки звітів, які вони можуть використати для звітування. Крім того, ми будемо вести інформаційну кампанію для виборців. Таким чином мешканці Івано-Франківська зможуть вказати, кого з депутатів вони хочуть заслухати зі звітом та задати свої запитання», – додав Михайло Джогола.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Депутат місцевої ради повинен звітувати перед виборцями щонайменше раз на рік. Зробити це можна письмово або публічно.