“Тут є багато розумних людей, тому я не повинен розказувати їм, що вони мають робити”, – волонтер Корпусу Миру Ерік Файн

Ерік Файн – 25-річний американець, який приїхав на два роки до Івано-Франківська, аби допомогти міській раді покращити свою роботу.

Ерік приїхав із Чикаго, штат Іллінойс. Він вивчав економіку, фінанси та геофізику у Єльському університеті – в одному із найпрестижніших американських  університетів. Опісля працював у сфері консалтингу. Крім того, Ерік Файн є волонтером Корпусу Миру. Це американська організація, яка працює над зміцнення миру та дружби між народами.

Зараз американець працює в Івано-Франківську в Управлінні інвестиційної політики. Журналістка WestNews вирішила познайомитися із новим працівником управління та дізнатися, яка його мета у цьому місті.

Чому вирішили стати волонтером Корпусу Миру?

Мене так виховували у моїй сім’ї, що я повинен допомагати своїй країні. Це дуже важливо для Америки, адже це поширення дружби й миру.

Хто Вам допомагав вчити українську мову?

Коли вчив українську, то я жив у Житомирі два місяці. Там я мав уроки української мови, близько 3-4 годин кожного дня з вчителем. Це теж працівник Корпусу Миру. Крім того, з сім’єю, у якій я жив, теж говорив 2-3 години кожного вечора під час вечері. Вони мені казали, що я повинен багато говорити українською мовою, і це дуже допомагало. Я можу говорити українською, але не знаю дуже добре граматики. Можу легко вивчити нові слова, але граматика – це найважче для мене. Є дуже багато правил. Я пам’ятаю їх, але це не легко.

А ким працювали у Житомирі?

Уранці кожного дня я вчився української мови з іншими волонтерами, а вдень я працював з двома організаціями: у Центрі зайнятості та з недержавною громадською організацією, яка бореться за права жінок.

Були у Житомирі, а зараз – в Івано-Франківську. Можливо бували й в інших містах України?

Жив у Києві, коли тільки приїхав в Україну, але тільки два тижні. Також один тиждень після Житомиру та до Івано-Франківська. Це були такі спільні курси волонтерів і організацій, які тривали чотири дні: було навчання волонтерів щодо безпеки, медицини, поводження волонтерів у сім’ї. Також були залучені й різні управління для того, щоб вони знали, як працювати з добровольцями.

Чим відрізняється сьогоднішнє місце працевлаштування від попереднього?

Це різні організації. Там про допомогу людям, які не мають роботи, а тут про інвестиції. Я зараз працюю над проектом про експорт. У цьому департаменті є багато людей з гарними ідеями про збільшення експорту. Разом ми хочемо збільшити його, і допомогти бізнесу Івано-Франківська експортувати більше від наших ідей. Я саме шукаю інструменти, де б міська рада могла експортувати товари. Ми бачимо за цим майбутнє. Є ще один цікавий міжнародний проект, над яким ми працюємо: про електричні заправки. Це проект Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна, де буде 19 електричних заправок у 4 країнах світу. Реалізувати його будуть у наступному році. В Івано-Франківську буде три електричні заправки, а по області ще вісім. Я не працював дуже багато над цим проектом, але читав, тому дуже радий бути його частиною. Це дуже цікаво та важливо для цього міста, адже це з’єднання з іншими міжнародними містами.

Яка Ваша ціль у цьому місті?

У мене є досвід з бізнесом, економікою та фінансами, тому я хочу допомогти. Є багато гарних ідей покращення цього міста, а я хочу допомагати людям змінити їхні громади. Хочу, щоб люди більш ефективно розвивалися і розвивали місто. Я належу до групи волонтерів, які розвивають громади. Тому моя ціль збільшити ефективність управління. Ціль Корпусу Миру – це познайомити вас з американською культурою, а ми, відповідно, дізнаємося більше про вас, і потім будемо розказувати про Україну. Ще ми будемо обмінюватися культурним досвідом.

А як саме хочете змінити громаду? Є якісь ідеї?

Я не знаю точно, як я буду допомагати, але є маленькі ідеї. Наприклад, я можу говорити англійською мовою дуже добре. Є багато роботи з міжнародними організаціями, я можу говорити з партнерами та навчати в англійському клубі працівників міської ради.

Як вам наше місто? Можливо ходили вже на екскурсії?

Гарне місто! Дуже чудово, що є багато вулиць без автомобілів. Наприклад, у Чикаго таких немає. Коли є багато простору, це покращує умови для життя. Також я помітив багато старих та цікавих будинків. Раніше мав зустріч з організацією, які реставрують двері (ГО “Франківськ, який треба берегти” – ред.) Вони люблять ваше місто, і це дуже добре. Це надихає! Я тут тільки тиждень, тому ще не мав можливості побачити багато у місті. Мені подобається, що є великий парк біля центру міста. Думаю, що це дуже важливо для якості життя. Це гарне місто, немає того, чого б мені тут не подобалося. Можливо згодом щось побачу.

Ви уже знайомилися з нашим мером. Як відбулася зустріч?

Було дуже приємно, що він запросив до себе і до міста. Я дуже радий працювати з міською радою, це дуже добрі можливості.

Що можете побажати нашому місту та його мешканцям?

Я не експерт, як змінювати місто. Думаю, що тут є багато розумних людей, тому я не повинен розказувати їм, що вони мають робити. Я можу допомагати своєю роботою.

Розмовляла Ірина КУЙБІДА

The post “Тут є багато розумних людей, тому я не повинен розказувати їм, що вони мають робити”, – волонтер Корпусу Миру Ерік Файн appeared first on WestNews.com.ua.

Ерік Файн – 25-річний американець, який приїхав на два роки до Івано-Франківська, аби допомогти міській раді покращити свою роботу. Ерік приїхав із Чикаго, штат Іллінойс. Він вивчав економіку, фінанси та геофізику у Єльському університеті – в одному із найпрестижніших американських  університетів. Опісля працював у сфері консалтингу. Крім того, Ерік Файн є волонтером Корпусу Миру. Це американська організація, […]

The post “Тут є багато розумних людей, тому я не повинен розказувати їм, що вони мають робити”, – волонтер Корпусу Миру Ерік Файн appeared first on WestNews.com.ua.