“Голодні ігри” по-українськи: франківець розповів про найбільшу в Україні теренову гру “Гурби-Антонівці”

“Гурби-Антонівці” – ця назва не є просто так, тому що змагання проводяться на місці найбільшого бою УПА проти військ НКВС, тобто на межі двох областей Рівенської та Тернопільської. Це село Антонівці та урочище Гурби. Теренова гра  триває вже 17 років поспіль без перестанку, починаючи з 2003 року. На подію щоразу з’їжджаються близько 400 хлопців та дівчат зі всієї України. Захід став потужною платформою для об’єднання активних молодих людей з різних областей. На Гурбах молодь з різних куточків України стає одним цілим. Цьогоріч змагання будуть проводитись з 2 по 5 травня.

Кандидат в дійсні члени МНК Давид Денега, який уже неодноразово брав участь у “Гурбах-Антонівцях” розповів WestNews про те, як це жити три дні “просто неба”, про випробування, які чекають на учасників, патріотичне виховання молоді та моральну стійкість.

Про саму гру

Збираються люди зі всієї України і діляться на дві команди: курінь «Вовків» і курінь «Левів». В кожного з гравців на руці є пов’язка, спеціальна на липучках, яка здирається. Ця пов’язка – це життя людини. За гру у тебе їх є всього три. Суть  полягає в тому, щоб набрати найбільшу кількість балів здираючи пов’язки з твоїх суперників. Два курені стикаються в лісі на терені 20 км², бігають по лісі, вступають у такі невеличкі бійки і між собою борються, але не б’ються. Це важливо, тому що багато було випадків, коли люди сприймали надто близько до себе і починалися кулачні бої, це проти правил.

Потрібно всього лише різними борцівськими прийомами здерти пов’язку. Можна схитрувати, втрьох напасти на одного, розвести руки і зняти пов’язку. Важливо зазначити, що є не тільки два курені «Левів» та «Вовків», а є ще диверсанти – це досвідчені гравці, які вже брали участь у змаганнях більше як три рази. Вони грають проти всіх і мають безкінечну кількість життів. Їхня задача зробити гру максимально цікавою і напруженою, це така незалежна сторона, яка урівнює шанси кожного гравця.

Також кожен курінь має свій прапор, який вони ховають в лісі. Прапор рівнозначний кількості гравців. Може бути так, що одна команда знайде його та отримає 200 очків (стільки, скільки є гравців в команді). А інший курінь може просто вступити в бійку, всіх  положити й теж отримати 200 балів.Передісторія

Вперше про гру я дізнався в 2015 році. Мене дуже надихнуло те, що ти повинен жити 60 годин – це три дні під відкритим небом без намета, без нічого, їжа на власному забезпеченні, вода теж. Дуже хотів спробувати оцей драйв, екшн, де люди б’ються, але без якоїсь такої злості, вони все одно радіють, кайфують від того, що роблять.

Я брав участь у змаганнях уже два рази, цього року буде втретє. Сподіваюсь, що наступного теж поїду і вже буду диверсантом.

Фішка змагань

Це напевно найважливіша “фішка”  «Гурб-Антонівців», що ти ніколи не вгадаєш з погодою.  Можеш набрати дощовиків, клейонок, щоб закриватися під час дощу, а його може взагалі не бути протягом всієї гри.

Так як я їхав першого разу у 2016 році. Такий думав, та ні, ніби погода гарна, передавали сонце, потепління. Тут приїхав і всі три дні лив дощ, просто без перестанку. Я був злий на цілий світ.Підготовка

В загальному люди, які їдуть на“Гурби-Антонівці” переживають через те, що просто не витримають і не справляться. Але тут немає нічого страшного, адже ти граєш не сам. Тобі завжди допоможуть твої друзі і побратимі по команді: підтримають, понесуть наплічник, якщо треба буде, поділяться їжею.

Досвідчені гравці, які вже не перший раз беруть участь готуються до змагань заздалегідь. Наприклад, за місць до початку гри починають бігати кожного ранку.

Фінансування

Від самого початку вони були на власному фінансуванні і на фінансуванні різних меценатів, але з 2015 року гра є на державному забезпеченні  Міністерства молоді і спорту України. «Гурби-Антонівців» повністю безкоштовні, але є такий нюанс, що кожному гравцю потрібно себе застрахувати, своє життя і здоров’я. Вікові обмеження –  18 років.

Були випадки, коли їхали люди молодші 18 років, але тоді потрібно було отримати дозвіл від когось старшого. Наприклад, дійсний член МНК міг поручитися за певну людину і вона могла їхати.Аналоги гри

Аналогів такої гри за кордоном немає, але в Україні є організація “Національний Альянс” – вони проводять схожі змагання, але там набагато менші масштаби і менше людей.

В загальному у нас збираються від 200 до 400 людей, як хлопців так і дівчат. Навіть були гості з Америки, які спеціально прилетіли в Україну, щоб взяти участь в «Гурбах-Антонівцях».

Основна ціль

Основна мета – це патріотичне виховання молоді, щоб вони не тільки свої фізичні сили перевірили, але й морально себе оцінили, бо не кожна людина здатна прожити 60 годин під “просто неба”.

Тут можна сказати таку приказку: «Друзі пізнаються в біді». Її в даній ситуації на 100% можна використовувати, бо ти живеш зі своїм куренем три дні в лісі і за цей час може статися будь-що. Важлива підтримка твоїх друзів, щоб вони тобі допомагали, а ти їм. Для того, щоб морально вистояти. Тому що може бути складна погода, постійно падати дощ, тоді в тебе опускаються руки, ти вже не хочеш змагатися, виникає бажання взяти, все кинути і поїхати додому. Тут головне не опускати руки і бути морально стійким.Популярність змагань серед української молоді

На скільки я знаю, «Гурби-Антонівців» є достатньо популярними і про них знає дуже багато людей, але проблема в тому, що більшість боїться їхати через те, що вони не знають, що їх там чекає. Як на мене, тут немає нічого страшного.

Курйозна ситуація

Була така дуже весела ситуація, коли я перший раз приїхав на змагання в 2016 році. Це був перший день, гра тільки почалася, нас зібрали всіх в одному яру і почали вчити як правильно боротися, як знімати пов’язки, як зробити так, щоб не травмувати один одного.

Ми почали тренуватися і тут зверху між деревами побачили якогось “чоловічка”, дивимося, а з іншої сторони теж підбігають. Такі думаємо: “Хто там може бігати? Нас тут 100 чоловік, що вони нам зроблять?”

Тут  хтось підпалює фаєр (футбольні фанати запалюють переважно) і з лісу стає десь понад 100 чоловік, і починають просто бігти на нас. Перед тим ми тільки тренувалися, як ставати, коли на тебе біжить багато людей: «лава на лаву».

Всі розгубилися, не знали, що робити, почали бігти хто куди, збирати наплічники. Нас тоді всіх просто повалили і познімали пов’язки.

Висновок такий, що не потрібно розгублюватися в таких ситуаціях, триматися разом всім гуртом якби не було.Просто розвага чи корисна для суспільства справа

Для мене – це можливість побачитися зі старими друзями, познайомитись з новими, отримати нові враження і  перевірити свої фізичні та моральні якості перш за все. Найбільш активним гравцям, які себе якось проявили в грі можуть дати невеличкі призи: світшоти, батніки, футболки, календарі іменні.

Після гри, якими стомленими не були б учасники, всі разом йдуть прибирати за собою та іншими. Дбайливе ставлення до лісу та чистота в ньому – одне з головних правил. Завдяки такій екологічній акції, ми вивозимо десятки пакетів сміття і лишаємо ліс чистим.

Головна ізюминка

Ізюминка полягає в тому, що ким би ти не був у звичайному житті, багатий чи бідний, розумний чи дурний. Кожен, хто приїжджає сюди знаходиться в рівних умовах. Все, що у тебе є в побутовому житті, воно залишається вдома. Ти приїжджаєш, і ти такий, як і інші 300 людей, матеріальне там відпадає. Залишаються тільки твої здібності і моральні якості.Чому люди повертаються на ці змагання знову і знову?

За той рік, який проходить, їм бракує того драйву, який вони отримують там в лісі. Командний дух і хвойний ліс створюють незабутню атмосферу.

Поради

Перш за все – це не потрібно боятися якихось таких нових випробувань, не потрібно мати комплекси щодо своїх фізичних здібностей чи моральних якостей. Адже під час всієї гри кожна людина не залишиться самотньою, її обов’язково підтримають. Головне – це не боятися і вірити у свої сили.Максим ШПИРКА 

 

The post “Голодні ігри” по-українськи: франківець розповів про найбільшу в Україні теренову гру “Гурби-Антонівці” appeared first on WestNews.com.ua.

“Гурби-Антонівці” – ця назва не є просто так, тому що змагання проводяться на місці найбільшого бою УПА проти військ НКВС, тобто на межі двох областей Рівенської та Тернопільської. Це село Антонівці та урочище Гурби. Теренова гра  триває вже 17 років поспіль без перестанку, починаючи з 2003 року. На подію щоразу з’їжджаються близько 400 хлопців та дівчат […]

The post “Голодні ігри” по-українськи: франківець розповів про найбільшу в Україні теренову гру “Гурби-Антонівці” appeared first on WestNews.com.ua.